Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zdanění výsluhových náležitostí projedná vláda!

19. 9. 2010

Ministr financí předložil do vlády návrh novely zákona o daních z příjmů, který dne 22. září 2010 projedná vláda na své schůzi a který obsahuje i ustanovení o zdanění výsluhových náležitostí a přídavku na bydlení.

 

Ze stanovisko předsedy Legislativní rady vlády (ministra spravedlnosti Pospíšila) ze dne 13. září 2010 k novele tohoto zákona - viz http://eklep.vlada.cz/eklep/getAttachment?id=lrv_rack89a9y5gu.doc, vyplývá, že předseda LRV vládě doporučuje schválit, aby
 
- výsluhové náležitosti v ozbrojených sborech byly od 1. ledna 2011 zdaněny 15% sazbou  (výjimkou je pouze úmrtné)
 
- přídavek na bydlení byl od 1. ledna 2011 zdaněn spolu s platem 
 
- Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR vyslovila s návrhem zákona souhlas již v prvém čtení, což by znamenalo, že nebude projednáván ve výborech!

 

18. a 19. září 2010 zaslal předseda prezidia SOV předsedovi vlády a všem členům vlády (kromě ministra financí - protože to by byla jen ztráta času) emailem dopis, v němž je vyzval, aby zdanění výsluhových náležitostí a přídavku na bydlení zamítli - dopis pro předsedu vlády naleznete ve  fotogalerii (snímek 7.) - dopisy ostatním členům vlády jsou identické. 

 

Náhledy fotografií ze složky zdanění výsluh a PnB

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: žaloby

(Jiřík, 24. 9. 2010 21:02)

Souhlasím s Jardou. Přez obecné soudy to bude zdlouhavé. Je tedy třeba oslovovat poslance zejména ČSSD, aby podali ústavní stížnost i na zdaňování výsluh. Já to určitě udělám. Všichni poslanci mají na webu ČSSD emailové adresy.